Vakıf Bank Sanal Pos Entegrasyonu

Sanal Pos Entegrasyonu

Vakıf Bank Sanal Pos Entegrasyonu

Sanal POS ile Güvenli ve Hızlı Ödeme İşlemleri

Sanal POS (VPOS), fiziksel bir POS cihazı kullanmadan, kart bilgilerini internet aracılığıyla girerek ödeme işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu yöntem, satıcıların mal ve hizmet bedellerini kredi kartları ile tahsil etmelerine ve alıcıların ödeme yapmalarına olanak tanır. Özellikle teslimat sırasında fiziksel bir POS cihazının kullanılmasının mümkün olmadığı durumlarda oldukça kullanışlıdır. Sanal POS, internet üzerinden talimat vererek mal veya hizmet satın almanızı mümkün kılan bir yazılımı ifade eder.

VakıfBank Sanal POS’un Özellikleri:

  1. Kullanıcı dostu ve anlaşılır bir Türkçe arayüz ile işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  2. İşlemlerinizi daha güvenli hale getirmek için güvenlik kodu kontrolü yapabilirsiniz.

  3. Yurt dışından gelen kartlarla yapılan işlemleri tahsil edebilir, uluslararası müşterilere hizmet sunabilirsiniz.

  4. Yapılan satışları ve diğer işlemleri kontrol edebilir, günlük, toplam ve detaylı satış raporlarına erişebilirsiniz.

  5. Mağaza programınızla entegre olarak onay, iade ve iptal işlemleri gibi işlemleri doğrudan mağaza programınız üzerinden yapabilirsiniz.

Sanal POS Başvuru Süreci:

Üye işyeriniz, VakıfBank Sanal POS kullanmak istiyorsa, üye işyeri numarası ve 3D Secure uygulamasına dahil olma talebinin bulunduğu bir e-postayı vpos724@vakifbank.com.tr adresine göndermelidir. Talepleriniz üzerine tanımlamalar yapılacak ve size dönüş sağlanacaktır. Bu süreç sonrasında, gönderilen cevaba uygun şekilde 3D Secure uygulamasını Sanal POS sistemine entegre etmelisiniz.